اردبیل

معرفی چند مدل ظرف خوب برای بیسکوییت

یک ظرف خوب برای بیسکوییت- اردبیل خرید

یک ظرف خوب برای بیسکوییت چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ آیا با داشتن یه ظرف مخصوص نگهداری از بیسکوییت می‌توان از رطوبت گیری آن ها جلوگیری کرد؟ چه مدت می‌توان یک بیسکویت را داخل ظرف نگهداری کرد؟ بیسکوییت جزء تنقلاتی است که طرفداران بسیاری دارد. زیرا بیسکوییت های متنوع و لذیذی در فروشگاه ها و هایپرمارکت ها وجود دارند. هر کسی با هر سلیقه و مزاجی می‌تواند بیسکویی دلخواه خود را داشته باشد.

اگر به تنقلات از جمله انواع بیسکوییت، کیک، شکلات، پاستیل و سایر خوراکی های خوشمزه و لذیذ علاقه زیادی دارید، حتما به دنبال خرید یک ظرف مناسب جهت نگهداری و سرو آن ها هستید. بیسکوییت ها را می‌توان به عنوان یک میان وعده با یک فنجان قهوه، چای و یا آبمیوه دلخواه میل نمود و از تازگی و خوشمزگی آن لذت برد. همچنین بیسکوییت و تنقلات دیگر همراه همیشگی مسافرت ها و جشن تولدها است. پس داشتن یک ظرف مناسب جهت نگهداری از این خوشمزه بامزه واجب و جزو ضروریات است.

پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا بتوانید با اطلاعات کاملی از مشخصات یک ظرف مناسب برای انواع تنقلات از جمله بیسکوییت را خریداری کنید.

بیسکوییت خوری یا ظرف نگهداری بیسکوییت

اصولا برای تر و تازه نگهداشتن بیسکوییت های خریداری شده باید آن ها را در ظرف مخصوصی گذاشت. دور از رطوبت نگهداری کرد تا طعم و مزه اولیه بیسکوییت از بین نرود. برخی از انواع بیسکوییت ها ماندگاری بیشتری دارند. زیرا در ترکیبات آن ها از انواع کرم، خامه، شکلات و… استفاده نشده است. اما در مقابل بعضی از بیسکوییت ها به نگهداری بیشتری احتیاج دارند و باید دور از مکان های رطوبت ده و نور مستقیم خورشید نگهداری شوند، تا ماندگاری بیشتری داشته باشند. البته بهتر است بیسکوییت ها هر چه زودتر خورده شوند تا مزه ان ها تغییر نکرده و از تردینگی آن ها کم نشده است.

ویژگی های یک ظرف خوب برای بیسکوییت

یک ظرف خوب برای بیسکوییت نه تنها باید از نظر کیفیت جنس، عالی باشد. بلکه باید دارای ویژگی ها و موارد زیر نیز باشد. زیرا ظرف های مورد نظر یک بار مصرف نبوده و سالیان سال می‌تواند برای شما کارکرد داشته باشد.

 • قابلیت شستشو داشته باشد
 • سهولت باز و بسته کردن درب ظرف
 • ترد و تازه نگه داشتن بیسکوییت
 • اگر ظرف از جنس پلاستیکی باشد، بایستی بدنه کاملا شفاف باشد

انواع ظرف های نگهدارنده بیسکوییت

 • بیسکوییت خوری شیشه ای
 • بیسکوییت خوری چوبی
 • بیسکوییت خوری کریستالی
 • بیسکوییت خوری پلاستیکی
 • بیسکوییت خوری فلزی
 • بیسکوییت خوری سرامیکی
 • بیسکوییت خوری ملامین

بیسکوییت خوری شیشه ای

این ظروف های شیشه ای شکستنی هستند. پس در استفاده از آن ها باید نهایت دقت را نمود. تا جای ممکن دور از دسترس کودکان قرار دهید. تا اگر شیطنت کردند و بیسکوییت خوری شیشه ای را شکستند، آسیبی به خود وارد نکنند. جزء یک ظرف خوب برای بیسکوییت محسوب می‌شود. زیرا اصولا ظروف شیشه ای قابلیت نگهداری بلند مدت از مواد غذایی را دارند. در ضمن بایستی متذکر شد که ظروف شیشه ای عمر طولانی تری نسبت به ظروف پلاستیکی دارند. بو را جذب نکرده و از خود مواد شیمیایی نیز تولید نمی‌کنند.

یک ظرف خوب برای بیسکوییت- شیشه ای- اردبیل خرید

یک ظرف خوب برای بیسکوییت- شیشه ای- اردبیل خرید

بیسکوییت خوری چوبی

یک ظرف خوب برای بیسکوییت می‌تواند ظرفی چوبی باشد. ظروف چوبی بسیار فانتزی و شیک هستند. دارای دربی که محکم بسته شده و از ورود گرد و غبار و حشره های موذی جلوگیری می‌کند. برای استفاده در خانه و محل کار بسیار مناسب است. در مهمانی های خودمانی نیز قابلیت استفاده را نیز دارد.

یک ظرف خوب برای بیسکوییت- چوبی- اردبیل خرید

یک ظرف خوب برای بیسکوییت- چوبی- اردبیل خرید

 

بیسکوییت خوری کریستالی

این نوع ظروف بیسکوییت خوری بسیار زیبا و با کیفیت بالایی هستند. غیر از بیسکوییت می‌توانید برای سایر تنقلات مانند شکلات و پاستیل و غیره نیز از این ظرف کریستال شیک و جذاب استفاده کنید. بیشتر برای اتاق پذیرایی قابل استفاده است. برای پذیرایی از مهمان ها نیز مناسب و گزینه ایده آلی محسوب می‌شود. قابلیت شستشوی دستی و ماشین ظرفشویی را دارد. اساسا ظروف کریستالی دکوری و شکیل هستند.

یک ظرف خوب برای بیسکوییت- کریستال- اردبیل خرید

یک ظرف خوب برای بیسکوییت- کریستال- اردبیل خرید

بیسکوییت خوری پلاستیکی

ظروف پلاستیکی چون اکثرا نشکن هستند بیشتر در آشپزخانه ها استفاده می‌شوند. از این رو طرفداران زیادی دارند. این نوع بیسکوییت خوری در هر خانه ای وجودش لازم و ضروری است. زیرا بسیار کاربردی در نگهداری انواع تنقلات و مواد غذایی دیگر است. برای استفاده در مسافرت و ماشین نیز گزینه خوبی است. درب آن محکم بسته شده و از هواگیری و رطوبت گرفتن بیسکوییت ها جلوگیری می‌کند. در رنگ ها و سایزهای مختلف تولید می‌شود. می‌توانید با خیال راحت در اختیار کودکان دلبندتان قرار دهید.

یک ظرف خوب برای بیسکوییت- پلاستیکی- اردبیل خرید

یک ظرف خوب برای بیسکوییت- پلاستیکی- اردبیل خرید

اثر رطوبت بر روی بیسکوییت

رطوبت باعث از بین رفتن تردی و تازگی بیسکوییت ها و دیگر مواد غذایی می‌شود. معمولا رطوبت قاتل مواد غذایی است. همه می‌کوشند مواد غذایی خود را در جایی و به گونه ای نگهداری کنند که رطوبت به خود نگیرد و زودتر از موعد مقرر خراب و فاسد نشود. بهتر است انواع مواد غذایی از جمله بیسکوییت خود را در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

یک ترفند ساده برای ترد و تازه نگه داشت بیسکوییت

همه ما به دنبال ترفندهای ساده ای هستیم که بتوانیم مواد غذایی و شیرینی جات خود را تازه نگه داریم. یک ترفند ساده اما بسیار کاربردی در نگهداری تازه بیسکوییت ها استفاده از چند حبه قند در داخل ظرف نگهدارنده بیسکوییت ها است. امتحان کنید و معجزه اش را ببینید.

قابلیت استفاده در چه مکان هایی دارد؟

ظروف پیشنهاد شده هر کدام می‌تواند به نوعی یک ظرف خوب برای بیسکوییت در نظر گرفته شوند. زیرا همه آن ها ظروفی در بسته بودند که به راحتی در یخچال نیز قرار داده می‌شوند. یخچال مدت ماندگاری شیرینی جات را بیشتر می‌کند. از رطوبت گیری آن ها محافظت کرده و حالت ترد و شکننده بودن شیرینی و بیسکوییت ها را حفظ خواهد کرد. ظروف در بسته قابلیت استفاده در منازل، محل کار، مهد کودک ها، مسافرت ها و… را دارند.

یک سوالی که جواب همه یکسان است

اولین بیسکوییتی که خوردید چه نام داشت؟ با افتخار بیسکوییت مادر. تقریبا همه ما بعد از شیر مادر، از بیسکوییت هایی به نام بیسکوییت مادر تغذیه کردیم. طوری که مزه آن هنوز هم در دهانمان حس می‌شود. نوستالژی خوشمزه، بیسکوییت مادر است.

در انتها می‌توان افزود که انواع بیسکوییت ها مانند بیسکوییت های میوه ای، کرمدار، شکلاتی، کره ای و… در بازار وجود دارد. پس یک ظرف خوب برای بیسکوییت و نگهداری و همچنین سرو آن لازمه هر کدبانویی است. با توجه به متون بالا به راحتی می‌توانید نوع و جنس ظرف مورد نظر را انتخاب و تهیه نمایید.

سخن آخر

داشتن یک ظرف خوب برای بیسکوییت برای هر خانه ای لازم است. زیرا کمتر کسی پیدا می‌شود که به انواع و اقسام بیسکوییت ها نظر منفی داشته باشد. ظروف مختلفی برای نگهداری از بیسکوییت ها و دیگر مواد خوراکی وجود دارند. برخی فانتزی و خوش رنگ و برخی نیز شیشه ای و بلوری هستند. بسته به سلایق مختلف می‌توان انواع آن را تهیه و استفاده کرد.

مخاطبان گرامی اگر پیشنهاداتی در مورد یک ظرف خوب برای بیسکوییت دارید، خوشحال می‌شویم در قسمت نظرسنجی شرکت کرده و نظرات، ایده ها و تجربیات شخصی خود را در اختیار ما و دیگر خوانندگان عزیز قرار دهید.

2 دیدگاه در “معرفی چند مدل ظرف خوب برای بیسکوییت

 1. SAMANEH گفت:

  ظروف های شیشه ای برا ماندگاری محصولات خشک مثل بیسکوییت خیلی گزینه خوبی هست

  1. کیوان تجلی گفت:

   خیلی ممنون از به اشتراک گذاشتن نظرتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *